"Mózg podobny jest do kwiatu lotosu. Ukazuje swoją prawdziwą siłę w procesie neuroplastyczności, gdzie każdy moment jest jak nowy płatek otwierający się na niezbadane obszary potencjału."
Czym jest biofeedback?
Biofeedback to bezpieczna, nieinwazyjna i sprawdzona metoda terapeutyczna, która uczy świadomego wpływania na stan własnego ciała i jego procesów fizjologicznych.
Możemy Ci pomóc
Jeżeli chcesz poprawić:
Koncentrację
Pamięć
Kontrolę stresu, emocji
Jakość nauki
Jakość snu
Jeżeli zmagasz się z:
ADD, ADHD
Spektrum autyzmu
Dysleksją
Depresją
Zaburzeniami lękowymi
Padaczką
Innymi zaburzeniami neurologicznymi
Nasza oferta:
Poznaj nasz zespół
mgr Barbara Wiatrowska
(właściciel/terapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych):
Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapii. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy fizjoterapeutycznej, neuroterapeutycznej i pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. Najważniejsze jest dla mnie holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta. Zależy mi na tym, aby każdy w gabinecie czuł się komfortowo, osiągnął zamierzone cele i utrwalał nowe umiejętności w życiu codziennym.
Biofeedback praktykuję od 2013r. Współpracuję również z psychiatrami, psychoterapeutami, neurologami, psychologami i logopedami, którzy cenią biofeedback jako terapię uzupełniającą w leczeniu różnych dolegliwości. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i rozwijam się naukowo. Jestem bardzo cierpliwa, spokojna i wymagająca. W wolnym czasie lubię czytać, spacerować, grać w badmintona i gry planszowe. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą Zofii i Zbyszka.
-
EEG-Biofeedback I stopnia
EEG-Biofeedback II stopnia
HEG-Biofeedback w terapii ADHD, ADD
RSA Biofeedback w diagnostyce i terapii
EEG/QEEG I stopnia
Poszerzona diagnostyka EEG/QEEG/EKG
QEEG w planowaniu neurofeedbacku
EEG I stopnia
Mikropolaryzacja mózgu (tDCS) i elektrostymulacja mięśni
Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (tDCS) w teorii i praktyce
Mindfulness - trening uważności w pracy z dziećmi
mgr Jadwiga Jastalska-Kucharska
(terapeuta dzieci i młodzieży):
Mam ponad 34-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą jak i osobami dorosłymi. Pracowałam w szkole podstawowej, gimnazjum, studium pedagogicznym oraz zarządzałam placówką oświatową. Swoje kompetencje regularnie podnosiłam poprzez ukończenie 4 studiów podyplomowych oraz szereg kursów i szkoleń.
Moja pasja do pracy i niesienia pomocy innym skierowała mnie na ścieżkę nowoczesnych terapii neuroterapeutycznych m.in jestem trenerem eeg-biofeedback. W trakcie treningów dbam o ciepłą, przyjazną, pełną życzliwości atmosferę. Tematykę spotkań dostosowuje do indywidualnych zainteresowań pacjentów. Każdy najmniejszy sukces pacjenta jest dla mnie radością i motywacją do działania, do poszukiwania najlepszych rozwiązań jego problemów.
-
EEG-Biofeedback I stopnia
Studia w zakresie plastyki, techniki, informatyki i nauk o rodzinie
Liczne odznaczenia działalności pedagogicznej, m.in. Medal KEN, Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi oraz inne
Skontaktuj się z nami
Numer telefonu: 732 700 093
Email: pracowniapotencjal@gmail.com
Najczęściej zadawane pytania
-
Tak, Biofeedback jest uznaną formą terapii, a jego skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe oraz instytucje związane z medycyną i psychologią na całym świecie. Efektywność terapii Biofeedback może jednak być zróżnicowana w zależności od indywidualnych cech pacjenta, rodzaju zaburzenia oraz jakości i regularności terapii.
-
Biofeedback jest bezpieczną metodą terapeutyczną, ale ważne jest, aby był prowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy podejmują odpowiednie środki ostrożności i dostosowują terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta.
-
Terapia powinna się odbywać minimum 1 raz w tygodniu, ze wskazaniami na im częściej tym lepiej. Dłuższe przerwy (szczególnie w podczas pierwszych spotkań) mogą zaburzyć schemat, do którego przyzwyczaja się nasz mózg. Nie należy robić przerw dłuższych niż 10 dni. Brak systematyczności może skutkować słabszymi efektami i znacznym wydłużeniem się czasu terapii.
-
Pierwsze efekty można już zaobserwować po kilku treningach. Jest to zależne od wielu czynników m.in. celu terapii, wieku, częstotliwości i zaangażowania się osoby trenującej.
-
Wiele badań potwierdza trwałość terapii Biofeedback, a jego korzyści mogą być długotrwałe, szczególnie jeśli terapia jest stosowana w celu nauczenia się nowych umiejętności samoregulacji i zarządzania stresem. Utrzymanie korzyści z terapii zależy również od kontynuacji praktyki i utrzymywania zdrowych nawyków życiowych po zakończeniu terapii. Regularne praktykowanie technik biofeedbacku w domu (poznanych na treningu) może pomóc w utrzymaniu osiągniętych rezultatów na dłuższą metę.